Obecność w świecie środków społecznego przekazu

O życiu konsekrowanym (marketing natywny)

Z adhortacji Vita consecrata:

„W przeszłości, osoby konsekrowane potrafiły służyć sprawie ewangelizacji na różne sposoby rozwiązując twórczo problemy, dzisiaj natomiast muszą stawać przed nowym wyzwaniem, jakim jest potrzeba dawania świadectwa Ewangelii poprzez środki społecznego przekazu. Dzięki niezwykle skutecznej technice środki te uzyskały zdolność globalnego oddziaływania i mogą docierać do wszystkich zakątków ziemi. Osoby konsekrowane, zwłaszcza te, które ze względu na charyzmat instytutu działają w tej dziedzinie, powinny zdobyć solidną znajomość języka typowego dla tych środków, aby mogły przekonująco mówić o Chrystusie dzisiejszemu człowiekowi, wyrażając jego «radości i nadzieje, smutek i niepokoje», a także przyczyniać się do budowy społeczeństwa, w którym wszyscy będą się czuli jak bracia i siostry idący razem ku Bogu”.

powrót do strony początkowej

tytuł-link do Twojego artykułu tytuł-link do Twojego artykułu tytuł-link do Twojego artykułu tytuł-link do Twojego artykułu tytuł-link do Twojego artykułu

Prośba moja do Laetarian i Laetarianek

Coś nam wszystkim umknęło uwadze, jeśli chodzi o dobre środki społecznego przekazu. Mianowicie usługi przewodników miejskich. Oni nie tylko bardzo dużo wiedzą, ale tą wiedzą zawodo się dzielą. Fascynujące to zajęcie, w którym obiektywnie bardzo atrakcyjne miasta przestają być obce, dalekie i zagmatwane, a okazują się przyjazne, gościnne i zachwycające zarówno swoją przeszłością, jak i w tzw. tu i teraz. W 2008 roku uczestniczyłam w kursie dla przewodników miejskich po Krakowie, więc odrobinę wiem, o czym mówię. Szkoda, że tak szybko się zapomina tyle ciekawych informacji z historii, z historii sztuki, z historii miasta, o jego zabytkach, o jego kulturze. Wszyscy co jakiś czas jeździmy na pielgrzymki, więc to miejsce na małą nawigację do tekstów z marketingiem natywnym będzie bardzo dobre dla artykułów z linkami do usług przewodnickich, oczywiście w kontekście życia konsekrowanego. Jaką mam do Was prośbę? Kobiety konsekrowane, jak już będą w Kościele Rzymskokatolickim uznane mają zachętę, żeby raz w roku wybrać się na pielgrzymkę, co ma być dla nich formą rekreacji, powiedzcie więc właśnie im, że nie tylko miejsca na trasie mają znaczenie, ale też w jaki sposób przedstawia je przewodnik. Kobiety konsekrowane też mogą być przewodnikami miejskimi.

powrót do strony początkowej