Obecni we wszystkich zakątkach ziemi

O życiu konsekrowanym (marketing natywny)

Z adhortacji Vita consecrata:

„Misje ad gentes dają konsekrowanym kobietom, braciom zakonnym i członkom Instytutów świeckich szczególne i niezwykłe możliwości skutecznej działalności apostolskiej. Instytuty świeckie, przez swoją obecność w różnych dziedzinach życia typowych dla powołania świeckiego, mogą też pełnić cenną posługę ewangelizacji środowisk i struktur, a także praw, które rządzą współżyciem społecznym. Mogą też dawać świadectwo o wartościach ewangelicznych wobec ludzi, którzy nie poznali jeszcze Jezusa, wnosząc w ten sposób własny wkład w działalność misyjną”.

„ Trzeba też koniecznie dążyć, przy pomocy stosownych środków, do równomiernego rozmieszczenia w świecie różnych form życia konsekrowanego, aby dać nowy impuls ewangelizacji, czemu służyć może zarówno wysyłanie misjonarzy i misjonarek, jak i niezbędna pomoc Instytutów życia konsekrowanego okazywana diecezjom uboższym”.

powrót do strony początkowej

Życie konsekrowane a życie świeckie tytuł-link do Twojego artykułu tytuł-link do Twojego artykułu tytuł-link do Twojego artykułu tytuł-link do Twojego artykułu

Jak przełamać lęk przed własną pisarską twórczością i publikacją tekstów content marketingowych?

Gdyby ktoś potrzebował mocnej zachęty do pisania i publikowania takich lub innych tekstów, można ją znaleźć między wierszami krótkiego fragmentu o egzegezie autorstwa J. Ratzingera, Benedykta XVI-go. Czcigodny Autor zauważając, że „każde ludzkie słowo, mające jakieś znaczenie, zawiera w sobie więcej treści, niż w danej chwili wydaje się autorowi” podpowiada pośrednio, że dzieło pisarskie człowieka zazwyczaj przekracza autorskie rozumienie sensu wypowiedzi (lepiej jeszcze widać to w wierszach, a dość dobrze na obrazach). Niezwykła, ale zawarta w naturze umiejętności, czasem talentu, bezinteresowność ludzkiego utworu pomaga więc uwierzyć (lub wierzyć dalej) we własne możliwości kreacji jakiegoś novus, które przecież też może komuś się na coś przyda. Dla inspiracji nawet, jak już się przydawało wiele tekstów napisanych wcześniej, które powstały tylko dlatego, że ktoś nie zaniedbał jakichś swoich myśli na jakiś ciekawy temat, których gdyby nie zapisał, zwyczajnie by nie było.

Prośba moja do Laetarian i Laetarianek

Zaproponowałam Waszym Braciom i Siostrom rasy psów, które wydają mi się odpowiednie do natury ich powołania, ale na ich stronach internetowych na razie zapisałam tylko po jednej rasie. Istnieje ryzyko, że zapomnę o rasach alternatywnych, więc mówię o nich tu. O prośbie do Was mojej za chwilkę. Teraz o tych rasach. Serducha, oprócz tego co już wiedzą, mogą mieć jeszcze teriera brazylijskiego, australiana silky (szczenię tej rasy na zdjęciach poniżej), airedale teriera oraz manchester terriera. Właściwie tylko Serducha mają ode mnie wymyślony komplet ras. Jeśli chodzi o Stokrotów i Stokrotki pewna jestem tylko tej pierwszej rasy, o której napisałam na ich stronie internetowej (potraficie znaleźć?), ale wydaje mi się, że alternatywnie sprawdzi się też polski owczarek nizinny, może szwajcarski pies pasterski oraz barbet, ponieważ jest hypoalergiczny (mniej więcej, czyli też nie zawsze). Dla Was chciałabym opcję bez zwierząt własnych, ale za to, żebyście dysponowały możliwością przyjęcia na jakiś czas psa od kogoś z Waszych Sióstr i Braci. Temat jeszcze pracuje, więc za jakiś czas pewnie do niego wrócę.

powrót do strony początkowej